TIK – programy, aplikacje, strony internetowe

Aplikacja Teacher
link: https://progmar.net.pl/szkola/

Narzędzie, przydatne nauczycielom różnych przedmiotów. Tu nauczyciel może tworzyć różne pomoce dydaktyczne, korzystając z dostępnych generatorów: krzyżówek, wykreślanek, testów wyboru, historyjek, ćwiczeń ortograficznych. Każdą pomoc można zapisać, opublikować, uzyskać do niej link, pobrać w postaci dokumentu PDF do wydruku. 

eKreda.pl
link: https://www.minstructor.pl
To narzędzi dla nauczycieli pozwala na tworzenie różnorodnych ćwiczeń interaktywnych, m. in.: puzzle, łączenie odpowiedzi, wypełnianie pól, zadania typu „przeciągnij i upuść”, układanie odpowiedzi we właściwej kolejności, krzyżówki i wiele innych. Posiada bogate repozytorium zasobów i lekcji – do wykorzystania i modyfikacji za darmo. Wszystkie stworzone materiały można uruchomić na tablicach multimedialnych, tabletach, komputerach stacjonarnych i laptopach oraz smartfonach (niezależnie od systemu operacyjnego).

Mały malarz
link: http://www.naukadladzieci.net/programy/4-maly-malarz
Darmowy polski program do malowania dla dzieci.

Photo Story 3 dla Windows
link:https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=11132
Prosty, darmowy programem umożliwiający tworzenie filmów zbudowanych z sekwencji zdjęć.

Akademia lektur
link: https://www.youtube.com/user/akademialektur/videos
Kanał w serwisie YouTube zawierający omówienia lektur szkolnych.

Wiedza z Wami podstawówka https://www.youtube.com/channel/UCJYqyi1HrPZ0B8X0R_xbJew/videos
Kanał w serwisie YouTube prezentujący treści  z języka polskiego w oparciu o podstawę programową, obowiązującą uczniów klas siódmych i ósmych oraz omówienie lektur szkolnych.

Quizizz
link: https://quizizz.com
Program do przygotowywania quizów, sprawdzania zdobytej wiedzy i bieżącej analizy uzyskanych efektów. Quizizz pozwala na skorzystanie z bogatej bazy testów przygotowanych przez innych nauczycieli oraz na ułożenie własnych.

Puzzle Factory
link: https://puzzlefactory.pl/pl
Miejsce, gdzie można układać puzzle online lub tworzyć własne internetowe puzzle z dowolnego własnego obrazka.

Mapa karier
link: https://mapakarier.org
Interaktywne i darmowe narzędzie doradztwa zawodowego w szkole. Można z niego korzystać bez konieczności rejestracji i logowania się. Mapa karier dostępna jest w dwóch wersjach: Miasto Zawodów jest przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz Ścieżki Kariery – dla starszych dzieci i młodzieży.